آیین نامه ایمنی کار در ارتفاع

کار در ارتفاع به دلیل ریسک بالا همواره از اهمیت بسیار بالایی در تدوین استانداردها و آیین نامه ها داشته و دارد. یکی از آیین نامه هایی که در داخل کشور و توسط معاونت وزارت کار تدوین شده است، آیین نامه ایمنی کار در ارتفاع است.


هدف از تدوین این آیین‌نامه، ایمن‌سازی محیط کار و صیانت از نیروی انسانی و منابع مادی کشور و پیشگیری از حوادث ناشی از کار در کلیه کارگاه‌هایی می‌باشد که عملیات کار در ارتفاع و فرایندهای مرتبط، در آنها انجام می‌گیرد.

تعریف کار در ارتفاع:
هر کار یا فعالیتی که موقعیت انجام آن، در ارتفاع بیش از 2/1 متر نسبت به سطح مبنا انجام گیرد. لذا با توجه به اینکه کلایمر و داربست در ارتفاع بیش از این مقدار تعریف شده عمل می نمایند، مشمول رعایت اجباری این آیین نامه هست.
لازم به ذکر است که کلایمرهای استاندارد، با توجه به الزامات استاندارد EN1808 دارای انواع سامانه محدودکننده و سامانه های توقف اضطراری هستند. شرح آن در بررسی جزییات کلایمر ارایه شده است. با همه این مهم رعایت آیین نامه ایمنی کار در ارتفاع و استفاده از تجهیزات ایمنی کار در ارتفاع و رعایت شرایط ایمن کاری دستگاه کلایمر، لازم و ضروری است.
شرکت آلتای توسعه، بعد از نصب و راه اندازی دستگاه ها به صورت میدانی به پرسنل و اپراتور کلایمر، نحوه عملکرد و الزامات و ایمنی را تشریح می کند. دفترچه راهنمای مدون و کاملی تحویل کارفرما/خریدار/ اپراتور می نماید.

در دفترچه فوق، کلیه موارد هشدار، ایمنی و شرایط استفاده و همچنین نحوه تعمیر و نگه داری از دستگاه به صورت کامل تشریح شده است.
از کلیه کارفرمایان/خریداران محترم تقاضامند است در موقع تهیه کلایمر، از استاندارد بودن دستگاه و رعایت کلیه الزامات استاندارد EN1808 اطمینان حاصل کنند .
در ادامه آیین نامه ایمنی کار در ارتفاع ارایه شده است. خواهشمند است فایل فوق را دانلود نموده و در استفاده از کلایمر یا داربست یا کار در ارتفاع رعایت فرماییددانلود آیین نامه ایمنی کار در ارتفاع

جدیدترین مقالات
کلایمر آلتای
طراحی انوع کلایمر ، کلایمر منوریل| بالابر| آسانسور کارگاهی
کلایمر | آلتای توسعه
آدرس ما:

تهران | فردوس شرق | انتهای خ ابراهیمی| پژوهشکده سوانح طبیعی | واحد11

شماره تماس ما:

021-66123616 09120883616

ایمیل ما:

altay.climber@gmail.com