دستگاه کلایمر در چه محدوده ای کاربرد دارد؟

همچنان که در مقالات قبلی به صورت مفصل به آن پرداخته شد، دستگاه کلایمر با توجه به شاخص های طراحی آن برای نفربری طراحی شده است و لذا در این بالارونده از تجهیزات مختلف ایمنی از جمله سیستم های متعدد جلوگیری از سقوط بهره برده شده است که در بالابرهای مصالح این سیستم ها استفاده نمیگردد.  در حال حاضر با مشتریان زیادی برخورد می گردد که سوال های متعدد برای کاربردهای چند جانبه در مورد کلایمر مطرح می کنند که در ادامه به چندین سوال پرتکرار پرداخته و جواب های تشریحی آورده می شود.

1- آیا از کلایمر جایگزین داربست می توان برای باربری استفاده کرد؟

همچنان که قبلا نیز اشاره گردید، در دستگاه کلایمر از تجهیزات ایمنی متعدد بهره برده شده است و عمدتا برای جابه جایی نفر کاربرد دارد. ظرفیت خالص هر ست کلایمر ساختمانی در حدود  700 کیلوگرم  است و لذا می توان با استفاده از این دستگاه، 700 کیلو نفر یا بار را به ارتفاع منتقل کرد. نکته این است که قیمت های کلایمر به دلیل نوع طراحی و تجهیزات آنها خیلی گرانتر از بالابرهای مصالح بوده و عملا صرف حمل مصالح با این دستگاه ها دارای توجیه اقتصادی نمی باشد.

2- آیا دستگاه کلایمر می تواند جایگزین آسانسورهای کارگاهی گردد؟

آسانسورهای کارگاهی به دلیل نوع طراحی که دارند، دارای طرفیت بیشتر ( تا 3تن) و سرعت بالاتری بوده و روی سکشن های ثابت نصب می گردند و لذا  برای جابه جایی نفر و پرسنل به طبقات مورد استفاده قرار می گیرد. در حالی که کلایمر دارای کابین بسته بوده و به صورت معلق عمل می کند و لذا دسترسی با آن به داخل طبقات دشوار است و ظرفیت کمتری نسبت به آسانسورهای کارگاهی دارند و نمیتواند جایگزین مناسبی باشد.

3- آیا از دستگاه کلایمر می توان در ساختمانهایی که آسانسور داخلی ندارند، برای جابه جایی ساکنین بهره برد؟

ساختار آسانسورهای ساختمانی کاملا متفاوت با کلایمر است و کلایمر عمدتا برای کاربردهای اجرایی ساختمان و دسترسی نماکاران، سیمانکارن و پرسنل تعمیر و نگه داری  به نمای ساختمان کاربرد دارد و دارای ساختار کاملا صنعتی بوده و برای استفاده در داخل ساختمان برای جابه جایی ساکنین توصیه نمی شود.

در انتها لازم به توضیح است که هر ماشین و تجهیزی، برای کاربرد خاصی طراحی و تولید شده است و نمی توان انتظار داشت که همه وظایف ماشین آلات دیگر را در یک دستگاه خلاصه کرد و لذا کاربرد تعریف شده برای هر وسیله ای برای افزایش راندمان و ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. کارشناسان این شرکت آماده اراده مشاوره و راهکار به شما عزیزان هستند

سبز باشید

جدیدترین مقالات
کلایمر آلتای
طراحی انوع کلایمر ، کلایمر منوریل| بالابر| آسانسور کارگاهی
کلایمر | آلتای توسعه
آدرس ما:

تهران | فردوس شرق | انتهای خ ابراهیمی| پژوهشکده سوانح طبیعی | واحد11

شماره تماس ما:

021-66123616 09120883616

ایمیل ما:

altay.climber@gmail.com