وینچ کلایمر،

مهمترین بخش از ست دستگاه است و تامنی کننده نیروی لازم برای بالابری  بر عهده وینچ های کشنده است. موتورهای کشنده در ساختارها و استانداردهای خاص بین المللی تولید می شود. برندهای مختلف وینچ که عمدتا در کلایمر و منوریل استفاده می گردد طراحی و تولید می شد. در حال حاضر در داخل کشور برندهای چینی و ایرانی و اروپایی اراده می گردد که با توجه به کارایی آنها و کیفیت دارای سطوح مختلف قیمتی هستند.

یکی از مهترین وینچ ها که در بازار داخل موجود است، وینچ مدل zlp630 و zlp800 برندهای چینی هستند. این محصولات توسط کمپانی های متعدد در چین تولید می گردد و دارای سطح کیفی مختلفی است. به صورت کل محصولات تولیدی برندهای چینی دارای استاندارد EN1808 هستند و در نتیجه از بعد ایمنی و کیفی حداقل های بین المللی را دارا می باشند. در حال حاضر برندهای چینی کلایمر در بازار ایران بیش از یک دهه است که در حال استفاده بوده و کارایی و عملکرد مناسب آنها رضایت مشتریان را کسب کرده است.

برندهای اروپایی که عمدتا در دستگاه های برند و عمدتا کابین های bmu استفاده می شود. این دستگاه ها دارای کیفیت بالا و همچنین سطح قیمتی بالایی دارند برای همین عمدتا در کابین های BMU استفاده می گردد

وینچ های کشنده کلایمر
وینچ های کشنده کلایمر
در تولید وینچ ها استاندارد EN1808 حداقل الزامات تعریف کرده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد

مجهز بودن دستگاه به سیستم ترمز حساس به سرعت یا پاراشوت. وجود این قطعه در وینچ بسیار مهم است و از شتاب گرفتن دستکاه مخصوصا در شرایط خلاص کردن دستی دستگاه جلوگیری می کند. اگر تجهیز فوق در وینچ وجود نداشته باشد، در صورت خلاص کردن دستی در شرایط خاص مانند قطع برق یا خرابی، کلایمر با سرعت شتاب می گیرد و سرعت آن به بیشا از 10 متر بر دقیقه می رشد که میتواند حادثه آفرین باشد.

1 – استفاده از ترمز مگنتیک متصل به دینام وینچ

2- استفاده از چرخ دنده و ماردون استاندارد که ساختار خود ترمزی را ایجاد نماید

3- استفاده از الکتروموتور با IP یا درجه حفاظت مناسب نسبت به شرایط محیطی منطقه

4- استفاده از مکانیزم اتصال شافتی به بدنه دستگاه

5- استفاده از اهرم خلاص کن دستی ( تاکید می گردد که استفاده از اهرم خلاص کن دستی بایستی در دستگاه های مجهز به ترمز پاراشوت باشد زیر در صورت عدم وجود ترمز پاراشوت در وینچ، با خلاص کردن دستی وینچ، دستکاه شتاب بالایی گرفته و با سرعت بیش از 10 متر بر دقیقه به پایین جکت می کند که می تواند خطر افرین باشد)


وینچ کلایمر


در انتها تاکید می گردد که استفاده از وینچ استاندارد در ایمنی کلایمر و نفرات مهم است. تاکید می گردد که در موقع تهیه کلایمر توجه داشته باشید که وینچ ها سیستم های ایمنی از جمله ترمز پاراشوت یا حساس به سرعت و ترمز مگنتیک را داشته باشند.


جدیدترین مقالات
کلایمر آلتای
طراحی انوع کلایمر ، کلایمر منوریل| بالابر| آسانسور کارگاهی
کلایمر | آلتای توسعه
آدرس ما:

تهران | فردوس شرق | انتهای خ ابراهیمی| پژوهشکده سوانح طبیعی | واحد11

شماره تماس ما:

021-66123616 09120883616

ایمیل ما:

altay.climber@gmail.com