کلایمر پرتابل برقی مدل ZLP630

کلایمر وسیله موقت برای دسترسی به ارتفاع می باشد. اصطلاح موقت به این معنا است که این سیستم به صورت ثابت در پروژه ساختمانی و صنعتی نصب نمی گردد و به وصورت پرتابل بوده و در صورت نیاز به راحتی قابلیت باز و بسته شدن و حمل و نقل و انبار کردن را دارد. لازم به توضیح است که سیستم های کلایمر، به دلیل کاربری خاص نفربری که برای آنها تعریف شده است، بایستی حداقل سیستم های ایمنی و طراحی که در استاندارد EN 1808 تدوین شده است را رعایت کنند.


مزایای دستگاه کلایمر پرتابل برقی مدل ZLP630

۱- سادگی: سادگی در نصب و راه اندازی کلایمر، سادگی در تعمیر و نگه داری، سهولت حمل و نقل، اهرم فرود اضطراری برای مواقع قطع جریان برق

۲- قابل اعتماد: سیستم ترمز پاراشوت کلایمر، سیستم ترمز لنتی یا اصطکاکی، سیستم اوور لود یا افزایش اطمینان با بار، سیستم ترمز امنتی با سیم بکسل مستقل امنیتی

۳- مقرون به صرفه  بودن کلایمر: طول عمر بالای دستگاه، هزینه پایین سرویس های دورهای ، قطعات مناسب و دسترس با طول عمر بالا، عدم حساسیت به شرایط محیطی


کاربرد کلایمر مدل ZLP630: دسترسی به ارتفاع جهت انجام کارهای متعدد صنعتی و ساختمانی مانند نماکاری، نماشویی، تعمیر و نگه داری سایت های صنعتی، دسترسی به ارتفاع برای تعمیرات خاص دکل های نیروگاهی و… لذا کاربرد این سیستم بسیار گسترده می باشد و دامنه تعریف شده ای برای آن نمی توان در نظر گرفت.


مدلZLP630
ظرفیت700 kg
سرعت حرکت8 الی 10 متر بر دقیقه
طول کلی کابین2+2+2= 6 متر
نوع سیم بکسل8.3 mm
وینچ های کشندهمدلLTD 6
قدرت1.5 KW
موتورPower1.5 KW
Voltage380 v
Frequency50 hZ
Rotate Speed1420 rpm
Brake Torque15 N.m
ترمز اضطراریمدلLSB30
ظرفیت تحمل بار30 KN
فاصله عملکرد< 100mm
زاویه عملکرد 8°~3°
سازه های نگه دارندهطول بوم قابل تنظیم1.3 الی 1.8 متر
ارتفاع رگلاژی قابل تنظیم 1.3  الی 1.9 متر
وزنوزن کابین بدون وینچ کشنده و ملحقات300 kg
وزن سازه های مهار کننده310 kg
وزن کلی ( بدون وزنه تعادل1000 kg

 

cb572cbd5239c60133a136908a9e9d85d401f188fe6fbae611pimgpsh_fullsize_distr


سیستم کلایمر پرتابل مدل ZLP630 از بخش های مختلفی تشکیل شده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1– وینچ های کشنده کلایمر ” Hoist”.%e5%8d%9a%e5%ae%87%e5%90%8a%e7%af%ae-0105

وینچ های کشنده مهمترین بخش از ست کلایمرها می باشد و تامین کننده نیروی لازم را برای بالابری برعهده دارد. این وینچ هادارای تکنولوژی بالایی بوده و در داخل آنها از سیستم های مختلف امنیتی استفاده شده است. طراحی و ساخت این وینچ ها نیز شامل رعایت استانداردهای مرتبط با EN 1808 می باشد. عملکرد این سیستم ها به نوعی طراحی شده است تا ایمنی و گیرایی بالایی را برای سیم بکسل کشنده دستگاه ایجاد نماید.


۲-۲- کابین یا پلت فرمز قرار گیری کاربران کلایمر ” Suspended Platform ” .

کابین کلایمر محل قرار گیری کاربران دستگاه می باشد. کاربران کلایمر برای دسترسی به ارتفاع در داخل این کابین قرار گرفته و با استفاده از جعبه کنترلی که در داخل این کابین نصب شده است، دستگاه را کنترل می کنند. کابین های مورد استفاده در این دستگاه، متنوع می باشد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۲-۲-۱- کابین های مدولار کلایمر. کابین های مدولار از پارت های متعددی تشکیل شده است. طول پارت های مورد استفاده ترکیبی از قسمت های ۱ متری، ۲ متری و ۳ متری می باشد که می تواند به صورت ترکیبی مونتاز شده و طول مورد دلخواه را بر اساس کاربری مورد انتظار مشتری تامین نماید. در پروژه های ساختمانی عمدتا از کابین های ۶ متر که از سه پارت ۲ متری (۲+۲+۲) می باشد مورد استفاده قرار می دهند. جنس این کابین های می تواند از فلز با روکش گالوانیزه، آلومینیوم ا استیل باشد. جنس بر اساس کاربری تعریف شده برای دستگاه انتخاب می گردد. این کابین ها، کاربرد بسیار گسترده ای داشته و می تواند در بسیاری از پروژه ها مورد استفاده قرار بگیرد. برای همین به صورت استاندارد، کلایمرهای پرتابل با ایین کابین تولید می گردند.

Untitled12

img_38812کابین مدولار کلایمر پرتابل zlp630 به طول کلی 6 متر (2+2+2)، طول کابین از 2 تا6 متر و قابل تبدیل به سبدهای 2 ، 4 و 6 متر می باشد.


3- سازه های مهارکننده کلایمر” Suspending Mechanism “

سازه های مهار کننده کلایمر ، سازه های فلزی برای تحمل وزن کابین و بار داخل آن می باشد. طراحی و ساخت این سازه ها کلایمرها به دلیل نقش آنها در ایمنی دستگاه از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و در استاندارد EN 1808 به مدل های مختلف آنها پرداخته شده است. این سازه ها عمدتا به صورت پرتابل طراحی و ساخت می گردند و با استفاده از وزنه های تعادلی که دارند، وزن دستگاه را تحمل می کنند. در این بخش، مدل های اصلی سازه های مهار کننده که استاندارد EN 1808 برای آنها تعریف شده است تشریح می گردد.

سازه های مهار کننده تلسکوپی  کلایمر Suspending Mechanism (Parapet Clamp) ” .

این سازه های مهار کننده دارای کاربرد بسیار گسترده ای بوده و در بسیاری از کلایمرهای پرتابل از این نوع سازه های مهار کننده استفاده می کنند. این سازه های مهار کننده شامل دو عدد سازه مهار کننده می باشد که با استفاده از وزنه های چدنی یا بتنی، وزن کاربران داخل کابین را تحمل می کنند. این سازه ها عمدتا به صورت رگلاژی طراحی و ساخت می گردند. در طراحی و ساخت این سازه ها موارد زیر از اهمیت بالایی برخوردار می باشد

– قابلیت تنظیم طول بوم سازه. بوم سازه برای نصب سیم بکسل های دستگاه می باشد. با استفاده از تنظیم طول این بوم، می توان فاصله مناسب کابین را با دیوار تنظیم کرد. به دلیل بارهای خمشی و برشی وارد بر این بوم، رعایت اصول ساخت آن و ضریب ایمنی و کیفیت در آن از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و عدم رعایت اصول طراحی، می تواند عواقب ناگواری را در پی داشته باشد.

–  پایه نگه دارنده جلویی. این پایه ها بار عمودی وارد از بوم را نگه داری می کنند.

–   وزنه های تعادل و پایه نگه دارنده آن. این وزنه ها از جنس بتن و یا چدنی تولید می گردند و وزن کلی وزنه ها با استفاده از محاسبات تعیین می گردد که در ست کلایمر ZLP630 در حدود 1000 کیلوگرم می باشد.

– این سازه ها مجهز به چرخ های ترمز دار فشار قوی می باشد که در زیر سازه ها نصب می گردد و باعث جابه جایی آسان دستگاه در وجوه ساختمان می گردد.  علاوه بر چرخ های ترمز دار از سیستم فیکس کننده و تثبیت کننده حرکت کلایمر،  در زیر این سازه ها استفاده شده است. این سیستم باعث تبیت دستگاه و جلوگیری از حرکت دستگاه و باعث برداشتن بار از روی چرخ ها برای افزایش طول عمر آنها و افزایش ایمنی مورد استفاده قرار می گیرد.


در ست کلایمر پرتابل مدل ZLP630 و ZLP800 از این مدل سازه استفاده شده است.


4- سیستم های ایمنی کلایمرهای پرتابل برقی مدل های ZLP630  %e5%8d%9a%e5%ae%87%e5%90%8a%e7%af%ae-0124

سیستم های کلایمر دارای سیستم های ایمنی متعددی می باشد که تضمین کننده ایمنی دستگاه در شرایط اضطراری می باشد. استفاده از سیستم های ایمنی متعدد جز الزامات استاندارد EN 1808 بوده و استفاده از ان سیستم ها، ایمنی کاربران داخل دستگاه را در شرایط بحرانی مانند بریدگی سیم بکسل اصلی، سقوط دستگاه و… می تواند تضمین نماید. از مهمترین این سیستم ها می توان به موارد زیر اشاره کرد

۲-۵-۱- سیستم ترمز اضطراری BLOCK STOP

سیستم ترمز   Block stop یکی از سیستم های اضطراری. سیستم ترمز  اضطراری  Block stop  یکی از الزامات استاندارد E 1808  تعریف شده برای کلایمرها می باشد. در ساختار کلایمر سیستم های مختلف ایمنی  مانند ترمز لنتی ، ترمز سرعتی قرار گرفته است ولی استفاده از سیستم ترمز    Block   در مشخصات فنی و استانداردهای بین المللی از جمله E1808 به شدت تاکید شده است.

مزیت های اصلی سیستم ترمز اضطراری Block stop  به شرح زیر می باشد.

عملکرد این سیستم ایمنی در کلایمر دارای ضریب اطمینان بسیار بالایی بوده و به دلیل مکانیکی بودن آن و وابستگی بسیار کمتر به سایر بخش های عملکردی آسانسور ها ، از اطمینان بسیار بالایی برخوردار می باشد.

نیاز به تعمیر و نگه داری بسیار کمتری در مقایسه با دیگر سیستم های ایمنی مانند ترمز های حساس به سرعت دارد. تعمیر و نگه داری و سرویس این دستگاه بسیار آسان می باشد.

موارد عملکرد ترمز اضطراری Block stop کلایمر عمدتا در یکی از شرایط زیر می تواند باشد:

پاره شدن سیم بکسل اصلی دستگاه کلایمر . یکی از موارد مهم در ایمنی آسانسورهای کلایمری و کلایمرهای پرتابل، استفاده از سامانه ای می باشد که در صورت پاره شدن سیم بکسل اصلی وارد عمل شده و بتواند کابین را بر روی سیم بکسل مستقل ایمنی قفل نماید. سیستم ترمز Block stop در موقع قطع سیم بکسل اصلی وارد عمل شده و کل مجموعه دستگاه را بر روی سم بکسل ایمنی قفل می نماید.

شکست یا ایراد اساسی در وینچ های کشنده کلایمر. بنا به هر دلیلی از جمله عیب در گیربگس حلزونی کشنده دستگاه، شکست پوسته چدنی بخش کشنده و…. که باعث شل شدن سیم بکسل کشنده گردد، ترمز اضطراری Block stop وارد عمل شده و کل مجموعه دستگاه را بر روی سیم بکسل ایمنی قفل می نماید.

انحراف کابین کلایمر از حالت افق. در مواقعی که کابین کلایمر یا آسانسور توربین، از حالت افق منحرف گردد و شیب آن به بیش از ۱۴ درجه برسد، سیستم ترمز Block stop وارد عمل شده و کل مجموعه دستگاه را قفل می نماید. تعویض وینچ های کشنده معیوب کلایمر

در موارد خاصی، وینچ کشنده بنا به دلایل متعدد در ارتفاع خراب شده و نیاز می باشد تا این دستگاه در ارتفاع باز و دستگاه معادلی جایگزین گردد. در این موارد می توان کل مجموعه دستگاه را با استفاده از ترمز Block stop در ارتفاع قفل کرده و پس از تعویض وینچ کشنده، کلایمر را دوباره راه اندازی نماییم.

Untitled-12

 

 • نوع سیستم ایمنیمشخصات فنیکاربرد
  ترمز اضطراری

  BLOCK STOP

  ظرفیت کل :

  ” Permission force of impact”

  30 K.N

  پاره شدن سیم بکسل اصلی دستگاه کلایمر

  شکست یا ایراد اساسی در وینچ های کشنده کلایمر.

    انحراف کابین کلایمر از حالت افق به بیش از 14 درجه

  شل شدن سیم بکسل اصلی به دلایل متعدد

  عیب و نقص اساسی در سیم بکسل اصلی

  بیشترین فاصله برای عملکرد:

  ”  Max locking rope distance”

  100 mm

  محدوده زاویه قفل اتوماتیک:

  locking rope angel

  3
  سیستم ترمز لنتی2/1400 – 3 phase

   قفل اتوماتیک وینچ ها در موقع قطع برق

   قفل اتوماتیک در اثر ایراد در جعبه کنترل و برق قدرت

  اهرم فرود اضطراری فرود اضطراری با اهرم خلاص کن بدون نیاز به جریان برق در مواقع خرابی و قطع جریان برق

   

– ترمز لنتی اصطکاکی کلایمر متصل به شافت اصلی وینچ های کشنده.

این ترمز به شافت اصلی وینچ های کشنده متصل می گردد . در شرایط قطع جریان برق و یا خرابی وینچ کشنده، این سیستم ترمز وارد عمل شده و شافت محوری وینچ کشنده را قفل می نماید.


5- جعبه کنترل مرکزی جعبه کنترل در داخل کابین دستگاه قرار می گیرد و کاربران داخل کابین می توانند با استفاده از این جعبه کنترل، دستگاه را کنترل نمایند. در داخل این جعبه از سیستم های مختلف ایمنی استفاده شده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سوئیچ محدود کننده بالایی + قطعه تشخیص اضافه بارpl3345961-scaffolding_spare_parts_electrical_control_box_for_zlp630_suspended_platform

سیستم محدود کننده بار وارد بر موتورها

سهولت در سرویس بخش الکترونیکی و برقی دستگاه

پریز تک فاز برای کاربری های داخل کابین

کلید قطع کننده اضطراری

کلیدهای تنظیم وینچ های کلایمرها

کنترل بار و کنترل فاز

TOP LIMIT

 

 

 

 


6- سیم بکسل های اصلی و ایمنی. در ست کلایمرهای پرتابل 4 رشته سیم بکسل نمره 8.3 هسته فولادی مورد استفاده قرار می گیرد. دو رشته سیم بکسل اصلی و دو رشته سیم بکسل ایمنی

ساختار

Minimum Breaking load in metric Tons

Diameter

6*19+IWRC

215

195

180

165

150

mm

6.38

4.65

4.26

3.93

3.55

        8.3


مزیت های دستگاه پرتابل برقی ارائه شده توسط شرکت آلتای

1- شرکت آلتای نماینده رسمی برند TDT، Hailo،  Ade در ایران می باشد. کلیه قطعات مصرفی کلایمرهای ارائه شده برای بلندمدت تهیه شده و در کارگاه شرکت انبار شده است. لذا کلیه محصولات به مدت یک سال گارانتی و تامین قطعات آن به مدت 10 سال تضمین می گردد.

2- کلیه محصولات ارائه شده توسط شرکت آلتای دارای یک سال بیمه مسئولیت ملت می باشند و در قبال آن هیچ هزینه ای از مشتری دریافت نمی گردد.

3- پکیج کلایمرهای پرتابل برقی وارداتی می باشند و هیچ بخشی از آنها به صورت غیر استاندارد  دستکاری یا ساخته نشده است.

4- کلیه محصولات دارای استاندارد CE اروپا و EN 1808 می باشد و کلیه الزامات استانداردهای بین المللی رعایت شده و کلیه محصولات با گواهی نامه های استاندارد ارائه می گردد.

5- کلیه سازه های کلایمرها، دارای روکش آبکاری گالوانیزه گرم کار Hot Galvanized می باشد و در نتیجه مقاومت بالایی در برابر رطوبت و خوردگی دارند.

6- سازه های مهارکننده دارای ساختار تلسکوپی می باشد.

7- سازه های بالای ساختمان دارای چرخ های فشار قوی و سیستم تثبیت کننده حرکت می باشند. سیستم تثبیت کننده حرکت، بار سازه ها را از روی چرخ ها جدا کرده و سازه های مهارکننده را تثبیت می کند. سیستم تثبیت کننده باعث افزایش عمر چرخ ها، افزایش پایداری دستگاه و کاهش ارتعاش شده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

8- نصب و راه اندازی و اموزش های پروژه مشتری و ارائه فیلم آموزشی و دفترچه راهنمای تکمیلی.

9- دارای سیستم کنترل پنل دستی برای کنترل دستگاه از بخش های مختلف کابین.

و…..

[wds id=”11″]


[aparat id="a8BYK/vt/frame" height="360" width="640" allowFullScreen="true" webkitallowfullscreen="true" mozallowfullscreen="true"]
جدیدترین مقالات
کلایمر آلتای
طراحی انوع کلایمر ، کلایمر منوریل| بالابر| آسانسور کارگاهی
کلایمر | آلتای توسعه
آدرس ما:

تهران | فردوس شرق | انتهای خ ابراهیمی| پژوهشکده سوانح طبیعی | واحد11

شماره تماس ما:

021-66123616 09120883616

ایمیل ما:

altay.climber@gmail.com