کلایمر نما نگه داری دیوار سبز

کلایمر نما برای نگه داری دیوار سبز

مقدمه:در تعدادی از پروژه های ساختمانی و یا اداری، دیوار سبز یا گرین وال اجرا می گردد. دیوار سبز یک ارزش افزوده بالایی برای ساختمان ایجاد می نماید. و از دید ظاهری و روانشناختی برای ساکنان ساختمان ها بسیار مفید است. در حال حاضر شرکت های مختلفی در کشور برای اجرا گرین وال فعالیت می نمایند و با توجه به استقبال گسترده، هر روز در حال گسترش است.

دسترسی دائمی و راحت به دیوار سبز به دلیل لزوم نگه داری پیوسته به آن بسیار مهم است. لذا طراحان بایستی تمهیدات لازم برای دسترسی نفرات به کل محدوده گرین وال را مدنظر داشته باشند. تا پس از اتمام کار و در مرحله بهره برداری با مشکل مواجه نباشند.

دسترسی دائمی به دیوار سبز با کلایمر نما

برای دسترسی دائمی به گرین وال بهترین راهکار استفاده از کلایمر و بالابرنفر است. با توجه به نوع کار و ارتفاع و پارامترهای میدانی دیگر، می توان سیستم بالابری را تعریف کرد. در ادامه سه مدل از سیستم های نفربری که برای دسترسی مناسب به گرین وال توصیه می گردد را تشریح می نمایم.

1- کلایمر. این دستگاه با توجه به ابعاد گرین وال به صورت ثابت و تقریبا هم عرض دیوار سبز اجرا می گردد. نفرات و کاربران می توانند با کلایمر برقی به راحتی به کل تجهیز دسترسی پیدا نمایند.

محدودیت این دستگاه می تواند عدم امکان جابجایی عرضی باشد. لذا این دستگاه برای گرین وال هایی با عرض کمتر از شش متر توصیه می گردد.

2- کلایمر منوریل برای دسترسی به دیوار سبز.

در صورتی که عرض کار بیش از 6 متر باشد، توصیه می گردد تا از سیستم کلایمر منوریل بهره برده شود. این دستگاه می تواند در عرض  و ارتفاع کلایمر به راحتی حرکت نماید و کل تجهیز را تحت پوشش قرار دهد.

برای استفاده از دیوارسبز با کلایمر حتما بایستی تمهیدات لازم قبل از اتمام کار اندیشیده شود. لزوم زیرسازی برای اجرای کلایمرمنورل دارای اهمیت است و لذا در مرحله طراحی گرین وال پیشنهاد میکنیم تا با مشاوره و بهره گیری از شرکت های معتبر کلایمر، زیر سازی و پلن کلی اجرا را مدنظر داشته باشید.

یکی از اصول مهم در اجرای دیوارسبز با تجهیزات نفربری برای دسترسی به گرین وال، مهار دستگاه برای جلوگیری از تکان آن است. لذا استفاده از مکانیزم های گاید ثابت و در نظر گرفتن زیرسازی برای آن تعیین کننده است.

یکی از موارد مهمی که در اجرای تجهیزات نفربری مدنظر قرار بگیرد، محل پارک و محل سوار شدن کاربران دستگاه است.

اجرای کلایمر برای دسترسی با کلایمر
 کلایمرنما  برای نگه داری نما

3- استفاده از بالابر نفر.

در صورتی که به سطح ثابت پایینی گرین وال دسترسی راحتی وجود داشته باشد و ارتفاع کاری کمتر از 8 متر باشد، میتوانیم از بالابرنفر بهره ببریم.

اجرای کلایمر برای دسترسی با کلایمر
دیوار سبز با استفاده از کلایمر منوریل

شرکت آلتای توسعه با بیش از دو دهه فعالیت در زمینه طراحی و ساخت کلایمر و بالابر نفر، آمادگی خود را برای بازدید میدانی و ارائه پیشنهاد فنی به پروژه های محترم اعلام میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات
کلایمر آلتای
طراحی انوع کلایمر ، کلایمر منوریل| بالابر| آسانسور کارگاهی
کلایمر | آلتای توسعه
آدرس ما:

تهران | فردوس شرق | انتهای خ ابراهیمی| پژوهشکده سوانح طبیعی | واحد11

شماره تماس ما:

021-66123616 09120883616

ایمیل ما:

altay.climber@gmail.com