کلایمر یا بالابرنفر کارکرده خرید کنیم یا نه؟؟

در این مقاله قصد داریم به سئوال های زیر جواب دهیم:

1- با توجه به قیمت پایین کلایمر کارکرده و محدودیت های مالی که داریم، خرید آن از بعد ایمنی و کارایی صحیح است؟

2-در موقع خرید کلایمر کارکرده یا بالابر نفر به کدام بخش های دستگاه بایستی اهمیت دهیم؟

3- بعد از خرید، چه بخش هایی از دستگاه نیاز به سرویس و یا تعویض دارد؟

4- پیشنهاد شرکت های کلایمر چیست؟

کلایمر برقی
کلایمر برقی

کلایمر استاندارد در ایمنی نفرات نقش حیاتی دارد

استفاده از کلایمربرقی در پروژه های ساختمانی به جای داربست هر روز در حال کسترش است. به گونه ای که در حال حاضر در تعداد زیادی از ساختمان های بلند مرتبه سازی از کلایمر به جای داربست استفاده می کنند.

تاریخجه استفاده از کلایمر در ایران به بیش از دو دهه است. شرکت آلتای توسعه نیز در این دو دهه انواع کلایمر استاندارد از برندهای معتبر بین المللی را وارد کرده است. بر اساس استاندارهای بین المللی، هر محصول و قطعه ای دارای طول عمر مشخصی است. 

کلایمر برقی نیز به دلیل شرایط کاری سنگینی که دارد (جایگزین داربست)، و شرایط محیطی کارگاهی که استفاده می گردد دارای استهلاک بالایی است. 

بعد از تحریم ها و شرایط که از سال 96 آغاز گردید و رشد سرسام آور قیمت ارز، شاهد آن بودیم که قیمت انواع کلایمر وارداتی به شدت افزایش پیدا کرد. برای مثال قیمت کلایمر پرتابل برقی وارداتی که در سال 1395 در حدود 17.000.000 تومان بود، در سال 1401به بالای 160.000.000تومان رسید.

افزایش شدید قیمت و محدودیت های مالی باعث گردید تا خرید و فروش کلایمر کارکرده رونق زیاد پیدا کند. 

مسئله استفاده و خرید ماشین آلات کارکرده نیاز به بررسی دقیق دارد. این مهم در سیستم های کلایمر و یا بالابرنفر از جمله آسانسور کارگاهی به دلیل ساختار آن که جهت حمل نفر است بسیار حاثز اهمیت می باشد.

در این مقاله سعی داریم به مواردی بپرداریم که در موقع تهیه بالابرنفر و آسانسور کارگاهی کارکرده مهم است.

کلایمر برقی

هرگز کلایمر غیر استاندارد کارکرده خرید نکنید

1- قبل خرید کلایمر کارکرده از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنیم. تهیه دستگاه استاندارد به دلیل و جود سیستم های مختلف ایمنی و سقوط در کلایمر و بالابرنفر یا آسانسور کارگاهی بسیار مهم است. لذا توصیه می کنیم قبل خرید، دستگاه توسط یک کارشناس متخصص مورد بررسی قرار گیرد.

2- بعد از تهیه کلایمر کارکرده سیستم های ایمنی و اضطراری از جمله ترمزهای اضطراری، تابلو برق  توسط افردا متخصص بررسی شود و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض گردد.

3- بخش های مصرفی دستگاه تعویض گردد. قطعات یا بخش هایی از کلایمر کارکرده به مرور زمان مستهلک شده و یا عمر آنها به اتمام رسیده است. از جمله آنها می توان به سیم بکسل ها، کابل های برق و وزنه های تعادل اشاره کرد. سعی نمایید تا بخش های فوق را تعویض کنید.

4- بخش های برقی دستگاه از جمله تابلو برق، کابل ها و اتصالات توسط فرد متخصص بررسی شود و در صورت نیاز تعویض شود.

5- در تهیه دستگاه کارکرده توجه نمایید که سازه های فلزی از جمله کابین و سازه های نگه دارنده پوسیدگی و یا لهیدگی نداشته باشند. بررسی سلامت سازه ها و پروفیل های آهنی و اتصالات آنها از جمله پیچ و مهره ها مهم است.

6- استاندارد EN1808 را مطالعه کرده باشبم و موارد مهم آن را در اورحال و خرید مدنظر قرار دهیم.

سخن پایانی:

همچنان که در طول مقاله های بیان گردید، خرید ماشین آلات ساختمانی و کلایمر بسیار گسترش پسدا کرده است. توصیه می گردد قبل از اقدام به خرید از شرکت های ذی صلاح مشاوره بگیرید تا از ایمنی و عملکرد دستگاه خریداری شده اطمینان حاصل نمایید.

جهت مشاوره رایگان خرید کلایمر کارکرده با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جدیدترین مقالات
کلایمر آلتای
طراحی انوع کلایمر ، کلایمر منوریل| بالابر| آسانسور کارگاهی
کلایمر | آلتای توسعه
آدرس ما:

تهران | فردوس شرق | انتهای خ ابراهیمی| پژوهشکده سوانح طبیعی | واحد11

شماره تماس ما:

021-66123616 09120883616

ایمیل ما:

altay.climber@gmail.com