به صورت کلی کلایمرها در پروژه های صنعتی و ساختمانی برای دسترسی به ارتفاع مورد استفاده قرار می گیرند.  در پروژهای صنعتی علی الخصوص پروژه های نفت و پتروشیمی، از کلایمر_پرتابل برای دسترسی به جداره مخازن پازی و پتروشیمی استفاده می گردد. لازم به ذکر است که برای استفاده از این وسیله در سایت های پتروشیمی و نفتی بایستی استاندارد_کلایمر بین المللی از جمله استاندارد EN1808 رعایت شود و الزامات سایت که به دلیل شرایط ویژه و اشتعال پذیری منطقه بسیار حایز اهمیت است اعمال گردد.

برای مثال در مخازن گازی در فازهای عسلویه، بین دو جداره داخل و بیرونی مخزن از سیستم کلایمر بهره برده شده است. شرکت آلتای مفتخر است برای اولین بار در ایران مخازن گازی عسلویه که عمده سازنده آنها شرکت پناه ساز ایرانیان و شرکت پتروسینا آرا بوده است را به سیستم کلایمر با ساختار منوریل مجهز نماید و در حال حاضر در فازهای مختلف عسلویه در حال بهره برداری است.

کلایمرهای نصب شده در داخل مخازن گازی بایستی به دلیل ویژگی های خاص محیطی از جمله رطوبت بسیار بالا، نشت مواد روغنی و اسیدی، قابلیت اشتعال به دلیل وجود گاز دارای استانداردهای خاص و سختگیره باشد. از مهمترین موارد کلایمر های نصب شده در داخل مخازن گازی به موارد زیر اشاره می گردد:

  • درجه حفاظت بسیار بالای وینچ_کلایمر  در برابر رطوبت و شرایط محیطی
  • سیستم تابلو برق و قطعات الکتریکی واتر پروف و ضد اب و قابلیت عملکرد در رطوبت بالا
  • درجه حفاظت بدنه در شرایط حاد محیطی
  • سیستم ضد جرقه و اصطلاحا ضدانفجار. لازم به ذکر است که به توجه به اینکه کلایمر در داخل مخازن گازی و ییا سطح بیرونی آنها مورد استفاده قرار میگیرد. دستگاه بایستی کاملا ضد انفجار و ضد جرقه باشد و با استانداردهای سختگیرانه شرکت های پتروشیمی هماهنگ باشد.

نمونه پروژه های اجرا شده کلایمر در مخازن گازی و پتروشیمی فازهای عسلویه

  • فاز 8 و فاز 11 سایت های گازی عسلویه- شرکت پناه ساز ایرانیان
  • فاز 8 و 9 سایت های گازی عسلویه- شرکت پتروسینا آریا
  • فازهای پتروشیمی کنگان- شرکت پتروشیمی کاویان

کلایمر مخازن گازی
کلایمر مخازن گازی

فروش_کلایمر اجاره_کلایمر کلایمر آلتای_کلایمر کلایمر_پرتابل کلایمر_منوریل داربست نماشویی سیمانکاری کلایمر_برقی کلایمر_استاندارد 

 

 

کاربرد کلایمر در صنایع پتروشیمی